FAQ

Kategorie
 
 
 
 
 

Milí zákazníci, v rámci preventívnych opatrení týkajúcich sa Koronavírusu, sme sa rozhodli odosielať objednávky v obmedzenom režime.

Baličky budeme odosielať iba vrámci Slovenska raz do týždňa cez DPD kuriéra za zvýhodnenú cenu 3,50€ / 4,50€ na dobierku.

Pri dobierke bude z bezpečnostných dôvodov možná iba platba kartou.

Ďakujeme za pochopenie a Vašu priazeň.

 
 
 
 
Často kladené otázky
Jaké jsou výhody přírodně barvené kůže, ze které šijeme?

Při výrobě obuvi používáme výhradně netoxickou, přírodně barvenou kůži původem z Evropy. Kůže je extrémně měkká a ohebná. Při jejím barvení jsou použity čistě přírodní složky jako je rebarbora, mediteránsky dub a jiná přírodní barviva. Kůže, ze které šijeme má certifikát od ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation) a International Association Natural Textile Industry. Naše obuv může být nošena naboso a je vhodná i pro alergiky a citlivou dětskou pokožku. Povrch kůže je čistý, bez ošetření jakýmikoliv chemickými impregnacemi, díky čemuž je zaručena její vynikající prodyšnost.

Výrobce kůže, z níž šijeme, se zaměřuje na nízké emise, dodržování sociálních norem a splňuje nejvyšší standardy ekologicky šetrné výroby.

Co může způsobit kůže barvená pomocí těžkých kovů a chromu?

80 až 90 % kůže využívané ve světové výrobě je barvena pomocí chromu, který při nekontrolovaném procesu oxiduje do vysoce toxického chromu VI. Ten, jako jeden z najčastejších příčin kožních onemocnění, může způsobit dráždivou a alergickou reakci pokožky. Ačkoliv je přítomnost chromu testována a všeobecně považovaná za neškodnou, toxická verze chromu může být aktivovaná přítomností potu.

Těžké kovy jsou ze své podstaty toxické různými způsoby už v nízkých koncentracích a proto je těžké definovat úroveň bezpečnosti. Těžké kovy nejsou rozložitelné na neškodné složky a mají tak dlouhodobý vliv na lidské zdraví a životní prostředí.

Proč jsou na některé MOE obuvi drobné nerovnosti, vzory a flíčky? Jedním ze znaků přírodně barvené kůže jsou drobné nerovnosti a znaménka na kůže. Tím lze snadno odlišit přírodně barvenou kůže od té, jež je barvena průmyslově, a na níž jsou tyto nerovnosti vyhlazované. My tuto přirozenost kůže nezakrýváme. Přírodně barvená kůže časem pracuje a získává poměrně výraznou patinu.
Jak ošetřovat koženou MOE obuv?

Naše obuv je určena do interiéru i exteriéru. Doporučujeme vyhýbat se vlhkému prostředí. V případě navlhnutí obuvi vyplňte její vnitřek jemným papírem nebo papírovými utěrkami a nechte ji při pokojové teplotě uschnout. Případná tuhost obuvi by měla opakovaným nošením povolit.

V případě znečištění ošetřete obuv měkkým kusem látky. Výraznější nečistoty je možné odstranit pomocí jemného kartáče.

Semišové části obuvi nechte nejprve uschnout. Na vyčištění těchto částí používejte kartáč na semiš, který odstraní povrchové nečistoty.

Proč volit obuv s měkkou podrážkou?

V období, kdy se dítě učí chodit, je důležité obouvat dostatečně flexibilní a ohebnou obuv s měkkou podrážkou a bez podpatků. Obuv s měkkou podrážkou zajišťuje posílení svalstva na chodidlech a kolem kotníků a podporuje vývoj koordinační funkce chodidla. V obuvi s tvrdou podrážkou toto možné není. Důsledky obouvání pevné obuvi, která omezuje přirozené formování nohy v kojeneckém věku, může mít trvalý vliv na vývoj zad a svalů. Noha dítěte se nejlépe vyvíjí při chůzi naboso, čemuž je právě obouvání kožených ohybných bot s měkkou podrážkou nejbližší.

Obuv MOE má upravený střih podrážky tak, aby kopírovala přirozený tvar nohy. To umožňuje kůži pracovat a natahovat se rovnoměrně po celé délce prstů na nohách. Měkká kůže dovoluje noze růst a ponecháva jí dostatečný prostor pro přirozený vývoj.

Z jaké kůže je obuv MOE vyrobená? Jednou z našich priorit je pracovat s co nejkvalitnějšími a nejbezpečnějšími materiály. Proto jsme se v MOE rozhodli šít obuv z netoxické, přírodně barvené kůže šetrné k životnímu prostředí. Naše kůže je certifikovaná a vhodná pro alergiky. Více informací o naší kůži si můžete přečíst výše.
Kolik vrstev má podrážka MOE obuvi? Obuv má třívrstvou podrážku. Vnitřní část podrážky je vyrobena z jemné, přírodně barvené štípenky, která přichází do přímého kontaktu s pokožkou uvnitř obuvi. Vnitřní 2 mm tenká vložka zajišťuje tepelnou izolaci a tlumí nárazy na tvrdším povrchu. Na spodní časti obuvi je podrážka z broušené přírodně barvené kůže.
Jak správně změřit délku a šířku nohy dítěte? Nohu položte na papír, ideálně s přiložením pevného předmětu za patu, a nohu obkreslete. Každá noha může být různě dlouhá. Změřením nejvzdálenějších bodů na papíře získáte délku a změřením nejšírší časti šířku nohy dítěte.
Jak vybrat vhodnou velikost obuvi?

Naše obuv je momentálně dostupná ve čtyřech, resp. pěti velikostech (v závislosti na konkrétním modelu). Je určena pro děti od narození do věku přibližně 3-4 let. Protože každé dítě je jiné, doporučujeme nohu změřit a řídit se naší tabulkou velikostí. Nedoporučujeme vybírat velikost obuvi pouze na základě věku nebo standardizovaných velikostí určených výrobci obuvi. Ke změřené délce nohy doporučujeme přičíst nejméně 1,2 cm, tak dostanete vhodnou délku obuvi MOE.

U menších dětí, které se zatím nezačaly plazit ani lézt, stačí přičíst okolo 1 cm.

Vnitřní délka a šířka obuvi, uvedená v tabulce velikostí, určuje délku a šířku její vnitřní stélky v cm.

Jakou šířku má MOE obuv? Obuv MOE má různou šířku v závislosti na modelu. Každé dítě je jiné, proto doporučujeme změřit šířku nohy Vašeho dítěte. V naší obuvi snesou děti do šířky navíc 0,5-0,7 cm. Vůle do šířky umožňuje volný pohyb prstů, čímž je zajištěn dostatečný prostor pro vývoj chodidla. Můžete se řídit naší tabulkou velikostí. Pokud si nejste jisti, ozvěte se nám na e-mail info@moekids.cz a my Vám poradíme při výběru správné velikosti.
Bude dítěti obuv držet na noze i s požadovanými centimetry navíc? Na obuv přišíváme v oblasti kotníku pružnou gumičku, která usnadňuje obouvání a zároveň zajišťuje, aby se obuv nevyzouvala. V případě, že je gumička okolo kotníku volnější, je možné ji dodatečně upravit a pomocí několika stehů  zúžit. Pokud byste potřebovali pomoci, na požádání zúžíme gumičku bez poplatku.
Je MOE obuv vhodná na nošení na ven? Ano, je vhodná na nošení do interiéru i exteriéru. Je možné ji využívat celoročně. Doporučujeme ji obouvat pouze do suchého počasí. Kůže v případě nasáknutí vodou mění svoji strukturu i barvu. Přírodně barvená kůže není chemicky impregnována, a proto je náchylnější na změnu barvy v případě navlhnutí. Obuv není určena na chůzi po ostrém povrchu a drsném terénu.
Vyrábíte MOE obuv na míru / v limitované edici / hromadnou výrobu speciálně pro zákazníka? Pokud nám to naše časové kapacity a skladové zásoby umožní, dokážeme vyrobit obuv i na míru. Bližší informace získate na e-mailové adrese info@moekids.cz.
Kde se vyrábí MOE obuv, podkolenky a legíny? Veškerá naše obuv je navrhována, ručně vysekávána a šitá na Slovensku. Podkolenky jsou navrhované a tkané na Slovensku. Legíny jsou navrhované na Slovensku a tkané v České republice. Každý vyrobený pár je námi před uvedením na trh kontrolován.
V čem jsou MOE produkty zabalené?

Každý pár obuvi je zabalen v látkovém sáčku, který je možné využívat opětovně. Podkolenky balíme do papírového sáčku. Produkt je následně balen a odesílán převážně v recyklovatelném papírovém obalu.

Etikety, děkovné kartičky a vizitky tiskneme na ekologický papír, který je až z 30 % tvořen z recyklovaného vlákna. Přírodní složky jako jsou mandle nebo kukuřice zanechávají na papíru výraznou strukturu a dávají mu jedinečný vzhled.

Je možné zboží vyměnit / vrátit? Nenošené a nepoškozené zboží je možné vrátit bez udání důvodu do 14 pracovních dnů ode dne převzetí zboží. Více informací najdete v článku 8 v našich Obchodních podmínkách a v části Vrácení, výměna a reklamace zboží. Po vzájemné dohodě je možné nenošené a nepoškozené zboží vyměnit. V takovém případě nás kontaktujte na e-mailové adrese info@moekids.cz.
Posíláte zásilky do zahraničí?

Ano, zásilky posíláme do celého světa.

Výše poštovného je odvozena od místa doručení zboží. Poplatky za doručení jsou uvedeny níže:

 • Poštovné v rámci SR činí 3 € - doručení Slovenskou poštou trvá 1 až 3 pracovní dny;
 • Poštovné s dobírkou v rámci SR činí 4 € - doručení Slovenskou poštou trvá 1 až 3 pracovní dny;
 • Poštovné do ČR činí 160 Kč - doručení Slovenskou poštou a Českou poštou trvá 3 až 5 pracovních dní;
 • Poštovné s dobírkou do ČR činí 190 Kč - doručení Slovenskou poštou a Českou poštou trvá 3 až 5 pracovních dní;
 • Poštovné v rámci Evropy činí 10 € za zásilku do 0,5 kg a 20 € za zásilku od 0,5 do 2 kg - doručení Slovenskou poštou a zahraniční poštou trvá 3 až 10 pracovních dní;
 • Poštovné do USA činí 12 € za zásilky do 0,5 kg a 25 € za pojištěné zásilky do 0,5 kg - doručení Slovenskou poštou a zahraniční poštou trvá 5 až 9 pracovních dní;
 • Poštovné do Kanady činí 12 € za zásilky do 0,5 kg - doručení Slovenskou poštou a zahraniční poštou trvá 4 až 9 pracovních dní;
 • Poplatek za služby kurýra v rámci SR činí 5 € - doručení kurýrní společností trvá 1 až 3 pracovní dny;
 • Poplatek za služby společnosti Zásielkovňa.sk v rámci SR činí 3 € - doručení zboží na zvolené výdejní místo trvá 1 až 3 pracovní dny;
 • Poplatek za služby společnosti Zásielkovňa.sk do ČR činí 120 Kč - doručení zboží na zvolené výdejní místo trvá 3 až 5 pracovních dní;
 • Poplatek za služby společnosti Zásielkovňa.sk s dobírkou do ČR činí 140 Kč - doručení zboží na zvolené výdejní místo trvá 3 až 5 pracovních dní.
Jak mohu za objednávku zaplatit?

Akceptujeme následující způsoby platby:

 • převodem na bankovní účet předem;
 • na dobírku;
 • prostřednictvím PayPal účtu;
 • prostřednictvím platební brány GoPay.

 

Detailnější informace o platbách najdete v časti Doprava a platby.

Máte další otázky? Napište nám na e-mailovou adresu moe@moekids.cz nebo info@moekids.cz a my vám co nejdříve odpovíme.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze